Küsimus:
Arvutitoe üle 1920x1080 eraldusvõime, kuni 4k
feetwet
2015-09-10 19:00:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sooviksin suurendada oma ekraanipinda ja eraldusvõimet. Minu peamine monitor on praegu Samsung SyncMaster 2343BWX: 2048x1152 natiivresolutsioon, mis töötab minu GA-H77M-D3H emaplaadi DVI-väljundiga.

Ma pole veel monitori valinud, nii et oletan, et tahaksin minna kuni 4k-klassi monitoride juurde:

  1. Kas üks väljundtüüp - nt DisplayPort või DVI-D - sobib kõigile monitoridele ja eraldusvõimele klassid kuni 4k? Või tahaksin kaarti, mis pakub mõlemat?

  2. Kas mõni seda väljundit pakkuv graafikakaart on selle ülesande jaoks piisav? Või pean ma graafikakaardilt otsima täiendavaid miinimumnõudeid?

Ma ei mängi tippklassi mänge, seega pole värskendussagedus probleem. Minu peamine eesmärk on täiendamine hõlbustada suure eraldusvõimega fototöötlust, teha lõpuks 4k videotöötlust ja hankida lihtsalt rohkem ekraani kinnisvara.

Kolm vastused:
#1
+10
Gram
2015-09-10 20:35:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Samuti tuleb märkida, et GPU peaks koos GPU mälu ja taktsagedusega (vt Enigma vastust) postitama ka seda, millist porti versiooni kaart kasutab.

Kaks kõige populaarsemat on HDMI / DVI ja kuvaport. Enamik 4k ekraane aktsepteerib ainult HDMI-d (ilma DVI-d) ja kuvaporti ( näide), uurige, mida mudel, mida kavatsete osta, toetab. Enamik sub-4k monitoridest toetab VGA (vana), DVI, HDMI ja kuvaporti, kuid mitte kõiki korraga, sõltuvalt ekraani kvaliteedist.

Kiire viide:

  • HDMI 1.4 toetab 4k-d ainult 30Hz juures (praegu kõige populaarsem) ( ref)
  • HDMI 2.0 toetab 4k 60Hz juures ( ref)
  • HDMI 2.1 toetab 4k 120Hz juures ( ref alates detsembrist 2017)
  • Display Port 1.2 / w Multi-Stream Transport (MST) toetab 4k sagedusel 60Hz (praegu kõige rohkem populaarne) ( viide, viide)
  • kuvaport 1.3 / 1.4 toetab 4k sagedust 120Hz ( viide)

Praegu on nVidia poolel enamus 600/700 seeriast, millel on kuvapordi pistik, tugi 4k, kuid minu kogemuste kohaselt võitlevad sellega, kui on palju dünaamilisi sisu.


Selle vastuse huvides viitab 4k 3840-le 2160-le, kuid see võib tähendada ka muid resolutsioone, mis kontrollitakse siin. Ka adapteri kasutamine ei anna pordi kogu potentsiaalset Hz, vt siin.

#2
+4
Enigma
2015-09-10 19:16:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui GPU ütleb, et suudab teha 4 k, on see töölauakeskkonna jaoks miinimumnõue. Kui aga hakkate 4k video- / fototöötlust tegema, peaksite kasutatava tarkvara jaoks vaatama soovitatud GPU spetsifikatsioone.

Järgmine peamine on GPU mälu ja taktsagedus. mured. Kui teie tarkvara on peamiselt protsessorimahukas, on enamik 4k GPU-sid piisavalt head.

#3
+2
Journeyman Geek
2015-10-11 17:54:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma pole AMD pooles täiesti kindel, kuid töötan 4K nüüd ja olen kasutanud nvidia GPU-sid ja mul on praegu dell P2715Q.

Ühenduvus:

Üldiselt on DVI ja VGA peaaegu surnud, need lõpetatakse järk-järgult. Oleme arkwardi olukorras, kus HDMI-tugi on telerites ja meelelahutusseadmetes oluliselt parem, samas kui DP pühib kõige muu arvutitelt põranda. Kui peate standardiseerima, kasutage arvutite jaoks DP-d. Kui otsustate oma konsooli monitoriga ühendada (ma ei hinda!)

Monitori poolel:

SST >>> MST. Selle lihtsusena saate täieliku 60 Hz värskendussageduse ja lõbusalt, riistvara toetab seda enamikul juhtudel. Teil on vaja DP 1.1a või uuemat, kuid meh, nagu näete, et see pole raske.

Kasutage mini DP-d või DP-d, mitte HDMI-d - arvutite HDMI-standard on vanem standard, monitorid võivad toetab sama standardit ja teeb ainult 30 hz. Tegelikult, kui peate standardiseerima, peate kõigepealt DP-d ja DP-d parimate kuvamiste jaoks.

Kui teete fototöötlust, on hea mõte saada korralikult värvikalibreeritud ekraan.

Pole liiga soovitatav.

Arvuti poolel:

Olen saanud 4K väljundi 660-ga. Mõnel juhul olen ma mängimisega halvasti hakkama saanud 4K-l ja väljund ei olnud kitsaskoht, võimalus mängu renderdada oli. Usun, et 650 on nvidia minimaalne GPU 4K jaoks (neil on siin käepärane loend) ja midagi muud paremat peaks sellega hakkama saama. 4. ja 5. põlvkond (ja parem) Inteli video peaks olema võimeline töötama vähemalt ühe 4K ekraaniga. Ma ei leia AMD-le võrdväärset diagrammi ega ressurssi.

Väärib kaalumist, et kaasaegne UHD-ekraan on ainult 8 megapikslit. Ehkki graafika renderdamine on keeruline ja video renderdamiseks võib vaja minna energiat, peaks fototöötlusega tegeleva süsteemi loomine olema ilmselt üsna lihtneSee küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...