Küsimus:
Kas peaksin leidma protsessori, millel on hüperniit?
Zizouz212
2015-09-10 01:56:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Intel Core i7 protsessoril on funktsioon, mida nimetatakse "hüperniitimiseks". Tsiteerides nende veebisaiti:

Intel® Hyper-Threading Technology (Intel® HT Technology) 1 kasutab protsessori ressursse tõhusamalt, võimaldades igas tuumas töötada mitu lõime. Toimivusfunktsioonina suurendab see ka protsessori läbilaskevõimet, parandades keermestatud tarkvara üldist jõudlust.

Muidugi kõlab see natuke nagu reklaam ja see ei näita, kas sellel on midagi vähem soovitavad omadused, näiteks suurenenud energiatarbimine. Millal peaksin ostma protsessori, mis seda kasutab?

Nii nagu FYI, pole "hüperniitmine" i7-seerias uus. 2002. aasta Intel Xeonsil oli see sama, nagu ka tarbijahinnaga Pentium 4 Extreme Editionil.
Olen selle küsimuse lõpetanud, kuna see on pigem üldine nõu tüüpi küsimus, mis [pole enam reguleerimisalas] (http://meta.hardwarerecs.stackexchange.com/questions/343/do-we-still-want‌ -üldised-nõuanded-küsimused / 345 # 345).
Kaks vastused:
#1
+13
enderland
2015-09-10 02:21:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mis on hüperniitimine?

See on protsess, kus teie protsessor simuleerib teist protsessori südamikku, võimaldades paremat mitmikeermelist / vms.

Näiteks hüperlõngaga kahetuumalisel masinal on:

  • 2 füüsilist südamikku
  • 4 virtuaalset tuuma

Mõnes mõttes võimaldab see protsessoril "teeselda", et neil on rohkem südamikke.

Millal peaksin ostma protsessori, mis seda kasutab?

See võib olla kasulik, kui teete rakendusi, millel on tugevalt mitmekeermeline lõime. Virtuaalsed masinad, piltide / videote töötlemine, koodi koostamine jne. Põhimõtteliselt juhul, kui teie arvuti kasutamine sõltub tugevalt protsessorist.

Enamiku kasutajate jaoks on hüperlõngamine minimaalne.

Kui toode reklaamib end hüperlõngaga, siis kas määratlus ei saa olla midagi, mida reklaamija selle otsustab? Kas on olemas mõni ametlik seadus / juhised, millest nad peavad kinni pidama?
#2
+5
Franck Dernoncourt
2015-09-10 02:13:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mis on hüperniitimine ja kuidas see töötab? teeb head tööd, selgitades, mis on hüperlõng:

Hüperniit on protsessori koht teeskleb, et tal on kaks füüsilist protsessori südamikku, kuid sellel on ainult 1 ja veel mõni lisarämps.

Hüperlõngamise mõte on see, et mitu korda protsessori koodi käivitamisel on protsessori osi, mis on tegevusetud . Lisades täiendava CPU registrite komplekti, võib protsessor käituda nagu tal oleks kaks südamikku ja seega kasutada kõiki protsessori osi paralleelselt. Kui mõlemad südamikud peavad kasutama ühte protsessori komponenti, jääb üks südamik muidugi ootama. Seetõttu ei saa see kahetuumalisi ja selliseid protsessoreid asendada.

See artikkel esitab hüperniitimise eeliste võrdlusaluse:

enter image description here

Kuna jõudluse suurendamise näitaja on ainult kuni 30%, ei tähenda Hyper-Threading sama, kui südamiku arvu kahekordistamine protsessor.

Teise võrdlusuuringu leiate siit:

enter image description here

enter image description here

enter image description here

enter image description here

enter image description here

Vikipeedias on jaotis hüperniidi toimimisest. Põhimõtteliselt pole tulemused selged.

Nii et kokkuvõttes on see tõenäoliselt kasulik, kui plaanite käivitada rohkem lõime kui füüsiliste südamike arv, mis tõenäoliselt nii on, kuid jõudluse kasv ei ole siiski imeline ja mõnel juhul null.

Kas tõesti? Kas linkida vastused või madalama kvaliteediga vastused? Tegelikult mitte see, mida me kinnistest beetaversioonidest otsime ...
@Zizouz212 Kas ma peaksin teistele SE-dele vastuseid kopeerima-kleepima? Pole minu süü, kui teie küsimus on juba teises SE-s postitatud.
@Zizouz212 Meta: [Mida teha, kui küsimusele on vastus teises SE-s?] (Http://meta.hardwarerecs.stackexchange.com/q/30/40)


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...