Küsimus:
Ubuntu käitavate õhukeste klientide soovitused
Jamess
2015-09-10 09:42:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Arendame India maapiirkondade jaoks kulutõhusaid haiglate infosüsteeme, mis töötavad veebirakendusena. Omandite üldkulude madalaks muutmiseks kasutame serveri ja kliendi operatsioonisüsteemina Ubuntu. Et kulusid veelgi vähendada, tahaksin minna algtaseme arvutitest kliendiseadmetena eemale õhukeste klientideni, kus töötab Ubuntu (või mõni muu tasuta Linuxi variant).

Spetsifikatsioon:

  • Populaarse brauseri (Firefox või Chrome) toega.

  • standardne monitor minimaalse eraldusvõimega 1280 X 720 pikslit

  • 3–4 USB-porti mis tahes printeri, klaviatuuri, hiirte ühendamiseks

  • Uusima Ubuntu LTS-i versiooni (Ubuntu 14.04) toetamine

  • Vähemalt 2 GB RAM-i

  • Eraldi kommertstarkvara pole vaja. Vaba / avatud lähtekoodiga tarkvara nagu Linux Terminal Server on korras.

  • Üks 10/100/1000 Mbps Ethernet-port

    Millised oleksid võimalused, mida saan vaadata ?

Olen tõesti huvitatud Indias pakutavatest võimalustest, kuid tundsin, et selles etapis on kasulike vastuste saamiseks liiga kitsas. Indias Atleast, ei usu, et see praeguseks liiga ulatuslik oleks. Kas teile meeldib muuta küsimust riigipõhiseks?
Mis peab kliendil töötama? Kas see on lihtsalt kuvamis- ja sisestuspunkt (nii et töötab X-server ja päris palju muud)? Millist võrguühendust vajate? Mis video eraldusvõime ja monitori tüüp?
üks vastus:
#1
+14
Gilles 'SO- stop being evil'
2015-09-12 02:40:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Raspberry Pi

Riistvaralises küljes on HDMI-port; saate ühendada monitori kuni 1920x1200 (võib-olla HDMI-DVI või HDMI-VGA adapteri kaudu, mis maksab vaevalt rohkem kui HDMI-kaabel). USB2 porti on 4. Etherneti port on 100Mbit / s, mis peaks õhukese kliendi jaoks olema piisav, eriti kui see kuvab veebisaiti, mitte ei tee X11-d üle Etherneti. Wifi pole sisse ehitatud; kui vajate, peate hankima USB-wifi adapteri. Seal on ka paar helipistikut, kui peate ühendama mikrofoni ja valjuhääldid.

Väike vormitegur ja madal energiatarve (palju vähem kui kõik, mida Inteli protsessoriga saaksite) muudavad selle sobivaks täringujõulise keskkonnaga. Akut pole, kuigi saate selle eraldi osta.

Näen, et ainus negatiivne külg on see, et ainus salvestusruum on SD-kaart, mida saab enneaegselt eemaldada. Võib-olla soovite seda kleeplindi vms abil oma kohal hoida.

RAM-i on ainult 1 GB, mitte 2 GB, kuid sellest piisab mõne veebilehe kuvamiseks.

Pi on ARM-protsessor. See tähendab, et Windows on väljas (välja arvatud Windows 10 spetsiaalne versioon, kuid enamik Windowsi tarkvara sellel ei tööta, kuna enamik müüjaid levitab ainult x86 binaarfaile), kuid peaaegu kogu Linuxi tarkvara töötab.

Ubuntu 14.04 ei toeta ametlikult ARM-i, kuid seal on mitteametlik pilt. Kui eelistate ametlikult varjatud levitamist, võite saada Debiani jessie (seal on ka Raspbian, kuid see on optimeeritud Raspberry Pi 1, mitte versiooni 2 jaoks, mida peaksite saama nüüd, kui see on väljas). Ubuntu põhineb Debianil ja peaaegu kogu süsteemihaldus on sama. Debian ei tarnita siiski Ubuntu Unity liidest¹.

Pi Firefoxil töötavad nii Firefox kui ka Chromium (mitte Chrome). Samuti on rohkem kergeid brausereid; proovige neid oma veebilehtedega ja vaadake, kas need toetavad kõiki vajalikke funktsioone.

RPi2 võrdlushind on 35 dollarit, millele peate lisama hulga lisaseadmeid (USB-toiteallikas, klaviatuur, hiir, monitor, kaablid, vajadusel USB-WiFi-adapter).

On muid sarnaseid ARM-põhiseid plaate, mis võivad olla teie vajadustele paremini kohandatud, näiteks kui 2 GB RAM on tugev nõue või kui soovite tõesti Gigabit Etherneti või kui vajate WiFi-d jne Põhjus, miks ma Pi välja panen, on see, et seal on kõige rohkem kirjandust ja tuge.

¹ See võib olla kergendus.

Mul on hea proovida seda Rasperri-pi kui õhukest klienti. Siinne dokumentatsioon kirjeldab, kuidas Rasperri-Pi seadistada Ubuntu 14.04 LTSP õhukeste klientidena. http://www.uzerp.com/blog/running-raspberry-pis-as-thin-clients-with-ubuntu-14-04-lts/
Raspberry Pi 3 on välja töötatud suurema funktsionaalsusega kui Pi 2. Bluetooth ja WiFi. GPU peab olema seadistatud kasutama umbes 256 MB süsteemimälu korraliku jõudluse tagamiseks videote, näiteks YouTube'i kaudu Chromiumis WiFi kaudu, kuigi võite vähemaga hakkama saada. Omab 4 USB-porti ja HDMI ning toiteallikas kasutab microUSB-pistikut. Tundub, et Windows 10 IoT on sisseehitatud seadmete jaoks spetsiaalne eesmärk ja pole üldse selline nagu Windows 10. Pi 3 kasutab microSD-kaarti ja olen lugenud inimesi, kes kasutavad 128GB ja 256GB kaarte, kuid kasutan 32GB kaarti.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...