Küsimus:
Emaplaat uue kolledži lauaarvuti jaoks
Cfinley
2015-09-14 07:35:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma kavatsen ehitada ülikooliõpilasele arvutit. Ta asub tegelema üldise inseneritööga, kui ta saab täpselt aru, mida ta teha tahab. Selle arvuti eelarve on umbes 1500 USD (ainult torni jaoks). Selles arvutis töötab Windows 10. Ta kasutab seda arvutit koolitööks ja mängimiseks. Kuna see on esimene küsimus, küsin emaplaadi kohta.

Nõuded :

 • 4 pesa DDR4 RAM-i
 • vähemalt 4 SATA 6Gb / s porti
 • vähemalt 2 PCI Express 3.0 x16 pesa
 • suudab toetada vähemalt ühte eesmist USB 3.0 porti
 • vähemalt 2 tagapaneeli USB 3.0 porti
 • vähemalt 6 tagapaneeli USB-porti (sisaldab ülal olevat USB 3.0)
 • üks gigabaidine LAN-port
 • UEFI BIOS

Pole vaja :

 • integreeritud graafika
 • integreeritud WiFi / Bluetooth

Kuna tegemist on uue järjega, pole protsessor kivisse raiutud.

Millist koolitööd? Kas ta kirjutab asju lihtsalt üles või teeb ta mõnda vaateava / renderdust?
@Alpha3031 Ta _vőib_ renderdada. Loodetavasti otsustab ta varsti, mida ta teha tahab.
Kas otsite Inteli või AMD valikut? Või pole see oluline?
@hhaslam11 See pole praegu oluline. See on minu järgmine küsimus, lähtudes sellest küsimusest saadud vastustest.
@Cfinley,, kui ta renderdab, oleks kindlasti eelistatud Welsburgi platvorm (X99, Haswell-E / EP / EX ja Broadwell-E / EP / EX). Ma arvan, et AMD-l pole ühtegi DDR4 toega SKU-d.
Mis pistikupesa? Tehke vähemalt otsus AMD ja Inteli vahel. Kui olete valinud hea ja kurja vahel (või vastupidi), olete sellega aastaid kinni :)
@Cfinley Tegelikult tooksin esmalt välja vormiteguri valimise tugeva põhjenduse. Kui kavatsete hankida ATX-i korpuse, ei saa te tõenäoliselt ATX-i MoBo-d, kuna need on m-ITX-iga võrreldes samade funktsioonide jaoks odavamad ja neil on rohkem ruumi päistele. ASrock-plaatidel on üldjuhul õhukesed PCB-d, nii et neid ei soovitata kasutada suure tornijahuti korral. Ma soovitaksin valida emaplaadi ka pärast protsessorit ja GPU-d, kuna need on olulisemad, et need vastaksid nõuetele.
Kolm vastused:
#1
+15
Andy
2015-09-14 10:00:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See on natuke kallis (hinnatud 250 dollaril saidil Newegg ja 290 dollaril teenuses Amazon), kuid ma soovitan ASRockilt Fatal1ty X99M Killer. Selle konkreetse tahvli vaatas 2014. aasta detsembris üle Tom's Hardware. See sai auhinna "Tom's Hardware Approved Award"

Sellel on järgmised tehnilised andmed:

 • 4x288 kontaktiga pesa DDR4 mälumoodulite jaoks.
 • Toetab kuni 64 GB RAM-i.
 • 2 x PCI Express 3.0 x16 pesa (kolmas x16 pesa on PCI Express 2.0)
 • 10x6Gb / s SATA-pordid
 • 6 USB 3.0 (2 ees, 4 tagumist), 8 USB 2.0 (4 eesmist, 3 tagumist, 1 Fatal1ty hiireport)
 • Kahe gigabaidise LAN-pordid
 • UEFI Bios ja võimalus Biosse automaatselt siseneda järgmisel taaskäivitamisel, kuna:

  Taaskäivitage UEFI-le

  Kiire alglaadimine on nii kiire, et kasutajatel on võimatu UEFI häälestusutiliiti siseneda POST-i ajal. Seetõttu võimaldab ASRock Restart to UEFI tehnoloogia kasutajatel arvuti järgmisel sisselülitamisel hõlpsasti automaatselt UEFI häälestusutiliiti siseneda. See on mõeldud neile, kes peavad pidevalt sisenema UEFI häälestusutiliiti.

  - ASRocki materjal tahvlil

See on mikro ATX-plaat. See sobib peaaegu igal juhul, kui saate seda visata. Väiksema ümbrisega (kui jääte micro ATX-i juurde) muret teeb see, kui hästi mahub suur videokaart.

#2
+11
timuzhti
2015-09-14 13:05:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen üllatunud, et keegi pole mõelnud soovitada Skylake'il põhinevat platvormi. Kahjuks on protsessoritel ainult 20 rada PCI-E, nii et teine ​​x16 peab PCH-lt maha tulema ehk jagama ribalaiuse pooleks (PCI-E x8). Tegelikult pole see probleem, kui seda kasutatakse GPU-de jaoks.

Minu soovitus on Gigabyte Z170 Gaming 5. 4 DDR4 DIMM-i pesa, 6 SATA III (6 Gb / s), 3 SATA Expressi ja 2 M.2 pesa salvestusliidesena. 3 tagapaneeli ja 4 päist USB 3.0 jaoks, 4 tagapaneeli ja 2 + 2 päist USB 2.0 jaoks ning kaks tagapaneeli USB 3.1 pesa, üks on USB A, teine ​​USB C. Gigabaidiseid LAN-porte on kaks.

Emaplaat maksab superbiisis praegu 160 dollarit ja jah, seal on UEFI BIOS.

Siin on tehniline leht: http://www.gigabyte.com.au/products/ product-page.aspx? pid = 5498 # sp

#3
+7
Adam
2015-09-14 11:27:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Soovitan algselt alati ASUS-emaplaate, kuna nende koostekvaliteet ja muu hulgas on ka suur tugi.

 • ASUS Q87M-E / CSM (130 dollarit ) töötab i7 / i5 protsessorite, 6 SATA 6Gb / s pordi, micro ATX vormi ja sisseehitatud funktsioonidega, nagu näiteks ASUS GPU Boost ja BIOS EZ režiim, et hõlbustada kiirendamist.

 • ASUS A88X-PRO (120 dollarit) töötab AMD Athloni / A-seeria protsessoritega, toetab laias valikus mälusagedusi, maksimaalselt 64 GB RAM-i ja palju kasulikke ASUS-i funktsioone, näiteks MemOK! ja USB BIOS-i tagasivaade.

Mul on varem olnud ASRocki emaplaatidega palju halbu kogemusi, nagu paljudel teistelgi, nii et kaldun sellest brändist eemale hoidma.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...