Küsimus:
Odav lahendus punkt-punkt-lasersideks
peterh - Reinstate Monica
2015-09-12 21:37:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Otsin võimalust kahepoolse suhtluskanali loomiseks kaugserverite vahel (kaugel), suures elektrisuitsus (suurlinn), kuid seal, kus ilm on enamasti puhas (mõni vihmane päev pole probleem) .

Ma arvan, et seda saab suhteliselt lihtsalt lahendada tunneliseerides rs232 läbi moduleeritud laseri ja tunneldades ppp selle rs232-ga.

Kahjuks leidsin erinevate laserlahenduste jaoks guugeldades ainult tööstuslikud lahendused ja mitte midagi kodu eelarves.

Kas need on olemas? Infrapuna-TV-kontrollerina pole selle tehnoloogia ilmselt palju keerulisem.

Millist vahemikku ja ribalaiust soovid?
@CeesTimmerman Mõned km. Vähem kui 5.
Kaks vastused:
#1
+6
Cees Timmerman
2015-10-07 16:19:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nikon Coolshot 20 6x20 laserkaugusmõõtja on ilmastikukindel, hõlpsasti suunatud ja töötab kuni 500 meetrini, hinnaga 166,95 USD. Mõlemast otsast ühe kasutamine peaks võimaldama suhtlemist kuni 1 km, tingimusel et saate neid muuta: electronics.stackexchange.com peaks aitama.

Odavam on ikka Ronja (mõistlik optiline lähedusjuurdepääs), hinnaga 60 USD + 70 töötundi 10 Mbps optilise sideühenduse jaoks kuni 1,4 km kaugusel. LED-de asemel võivad laserid kahekordistada selle vahemikku 3,0 km, või rohkem, kui litsentseeritud või hoolimatu on.

Parim ja odavaim variant oleks WokFi:

WokFi antennid valmistatakse üldkasutatavatest nõgusatest metallist kööginõudest või nõudekatetest (mis ei pea olema täiesti paraboolsed); Aasia vokke eelistatakse, kuna nende kuju on paraboolile kõige lähemal. Kommertslik WiFi-antenn, tavaliselt USB-WiFi-dongel, on tassi ette riputatud ja kaabli abil arvutiga ühendatud.

Medium WokFi setup

WokFi võimendused on tavaliselt 10+ dB koos vahemiku suurendamisega, seega võib see palja USB-adapteri korral olla 16–32 korda suurem. Vahemikud (LoS) on tavaliselt 3–5 km , ehkki joondatud paar sarnast punkt-punkt transiiveri seadistust võib selge rajal läheneda 10 km-le. Lisaks võimaldavad teatud täiustatud WokFi antennid ja antennid, mis on valmistatud 2–3 jalga läbimõõduga ümmarguste või ovaalsete satelliittelevisiooni antennide abil, veelgi kaugemale, kuni 20 km.

Ma arvan, et olete võib-olla segi ajanud, mida OP nõuab. Teie soovitus on toote jaoks, mis mõõdab kaugust sihtmärgini. OP soovib andmeid edastada kahe punkti vahel. Samuti on idee suunata suhtlemiseks kaks pihuarvutil asuvat laserseadet üksteise poole veidi ebapraktiline.
Nad saadavad ja võtavad vastu laserimpulsse; küsimusest lähtudes eeldan, et OP tunneb riistvara muutmist.
Suundsuunalised antennid võivad nõuda WiFi-seadme ülekandevõimsuse vähendamist, et see vastaks USA föderaalseadusele 47 CFR 15 (föderaalse kommunikatsioonikomisjoni reguleeritud 15. osaga, järgides juhiseid, mida on selgitatud aadressil https://afar.net/tutorials/fcc- reeglid /), Kanada siseriiklikud seadused (Industry Canada RSS-210) ja teiste riikide siseriiklikud seadused.
#2
+2
Adam Davis
2015-11-04 20:36:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Palun lugege kogu seda saiti, mis peaks teid kiiresti levitama arusaamast, et tehnoloogia on lihtne.

Reaalsus on see, et kiire laserside (st tänapäevaste standardite kohaselt 10 Mbps aeglane) pole sugugi tühine ja eriti vajalikel vahemaadel. Ainuüksi optilise teega on seotud nii palju kompromisse, et võite kuude või aastate jooksul kujundada midagi, mis üldse ühendaks, ei paku see kunagi usaldusväärset linki. Näiteks kas valite väiksema lahknemise, mis annab lõpppunktile rohkem jõudu, kuid tähendab, et kui kumbki ots liigub rohkem kui mikromeetrit, siis ühendus katkeb või on teil suurem lahknemine, mis muudab sihtimise vähem kriitiliseks, kuid pakub nii väikest energiat, mida teil on raske saada?

See on vaid üks paljudest, paljudest kompromissidest ja kadudest optiliste radade ehitamisel ning ei puuduta isegi vajalikke madala müratasemega võimendeid ja elektroonikat ega füüsilise kihi liides sidega seotud võrgu (te) või arvuti (te) ga. See eirab ka laseri kiirguseeskirju linnas.

Igal juhul, kui teie nõuded on täidetud

  • Laserside
  • Kuni 5 km kaugusel
  • kodu eelarve suurus

siis pole teie küsimusele vastus "Kas neid on olemas?" ei.

Palun kontrollige teist vastust, mulle tundub see üsna hea. Igatahes pole mulle selge, miks oleks kahepoolne suhtlemine showstopper. "Kodueelarve suurus" ei ole väga selge piir ja kahepoolne suhtlus ainult kahekordistab hinda. Teisisõnu: kui koduse eelarve suuruses on ühesuunaline suhtlus olemas, siis miks ma ei saaks neilt kahte suunda osta?
@peterh Olen oma vastust veidi muutnud - ma ei tahtnud rõhutada, et kahesuunaline suhtlemine oleks palju raskem kui üks viis. Mida oleksin pidanud rõhutama, on see, et isegi pealtnäha selgel päeval on optiliste teekadude kaod märkimisväärsed ja on veel nii palju probleeme, et odav lahendus pole mõistlik ja seda kindlasti pole, välja arvatud elektroonika- ja optikainsenerid, kes loevad oma sadu töötunde selle nimel "tasuta". "Kodueelarvet" ja "alla 5 km" ei eksisteeri isegi ühesuunalise suhtluse jaoks - kui teie aeg on vaba ja olete ekspert.
@peterh Isegi ronja lahendus ei ulatu poole kaugusele ning selle ehitamiseks on vaja palju aega ja asjatundlikkust.
Kui te ei pahanda seadusi ja eetikat, võite hankida 3B klassi laseri, mis häirib inimeste ja andurite tähelepanu [kaugelt üle 6 km] (http://www.lasersafetyfacts.com/resources/Laser-hazard-distance-chart.pdf ).


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...