Küsimus:
Kas SSD-le üleminek parandab minu kirjutamisvõimet?
kasperd
2015-09-18 14:12:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on PostgreSQL-server, mis aeg-ajalt minu kõvakettale kirjutamise ajal pikka aega hangub. Mõnikord võtab fsynci süsteemikõnede sooritamine üle kahe minuti.

Nüüd mõtlen, kas andmebaasi teisaldamine kahelt kõvakettalt mdadm RAID-1-lt kahele SSD-le mdadm RAID-1-le parandab jõudlust .

Ma tean, et juhusliku juurdepääsu lugemiseks ületab SSD kõvaketta jõudlust. Kuid see pole minu jaoks eriti oluline, kuna mul on piisavalt mälu, et kogu andmebaasi mitu korda vahemällu salvestada.

Ma tean ka, et SSD-kettale kirjutamise jõudlus pole kaugeltki nii hea kui lugemisvõime. Kuid ma ei tea, kuidas see võrdub jõudluse kirjutamisega kõvakettale.

Kui ma teisaldan andmebaasi SSD-le, kas ma võin oodata paremat kirjutamisvõimet? Kui see sõltub sellest, millise SSD valin, siis milliseid SSD-d puudutavaid spetsifikatsioone on minu jaoks oluline kaaluda?

Olen selle küsimuse lõpetanud, kuna see on pigem üldine nõu tüüpi küsimus, mis [ei kuulu enam reguleerimisalasse] (http://meta.hardwarerecs.stackexchange.com/questions/343/do-we-still-want‌ -üldised-nõuanded-küsimused / 345 # 345).
Kaks vastused:
#1
+5
timuzhti
2015-09-18 18:33:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See sõltub peamiselt SSD-kettal kasutatava NAND-i tüübist ja mõnevõrra ka kontrollerist.

Kvaliteetsem SLC NAND salvestab ühe biti lahtris. See muudab rakud palju kiiremaks ja pikema elueaga, samas kui MLC ja TLC (2 bitti ja 3 bitti) lagunevad kergemini ning neid on raskem lugeda ja kirjutada, eriti kirjutada. Kuna MLC SSD-d on levinumad, on enamikul SSD-ketastel on kirjutamine aeglane (võrreldes nende lugemisega).

Kui teil on lihtsalt otsa ja saate kõige odavama SSD, siis tõenäoliselt leidke endale midagi kiiremat kui kõvaketas, lugemiskiiruse väikseima marginaaliga, näiteks Kingstoni SSDVNow. Mõnel juhul on see SSD aeglasem kui kõvaketas.

Suuremad SSD-d on ka kiiremad, kuna need koosnevad mitmest kiibist RAID 0 (see on sarnane).

OCZ Vertex, Sandisk Extreme ja Samsung Pro on kõik mudelid, mida soovite otsida, kui soovite kõige kiiremat jõudlust.

Teise võimalusena, kui teil on eelarve (kes pole), siis Samsung EVO, OCZ ARC (nad on mõned korrad oma keskmist vahemikku ümber nimetanud, kuid olen üsna kindel, et see on uusim) ja Crucial MX-seeria on rahakotis lihtsam.

Enne ostmist leidke kindlasti mõni võrdlusalus ja pidage meeles, et uusim pole alati parim. Suuremate protsesside vanemad SSD-d on sageli pikemad, kui teete palju kirjutusi. Kui soovite, vaadake ka 3D V-NANDi uuemaid SSD-sid.

Ssd sisemise töö võrdlemine haaranguga on suurepärane idee.
Olge ettevaatlik SSD elueaga (kui palju kirjutisi see mahutab). Kui teie andmebaas kirjutab palju, peate enne SSL-i ületamist plaanima SSD asendada. Kui SSD on liiga palju kirjutusi tõttu kahjustatud, on andmed vigastuses viimases olekus enne viga loetavad. Mõnel SSD-l on selle sündmuse parandamiseks turvatsoon, kuid ärge lükake oma õnne liiga palju: kui see juhtub, muutke seda! (peate seda jälgima)
@AntoineRodriguez, Selles osas on teil õigus, kuid SLC SSD-dega (eriti suuremate protsessisõlmede korral) pole see eriti murettekitav, kuna need taluvad umbes 8000 kirjutamisoperatsiooni lahtris. See on 2 PB-d, mis on kirjutatud enne 250 GB SSD tõrkeid. See tähendab, et ebaõnnestumised võivad olla ettearvamatud, nii et kui OP näeb mõnda jaotatud sektorit, peaks ta massiivi lisama veel ühe draivi.
Ostsin Kingston SSDNow kõvaketta, et aastaid tagasi vana taldrik ketas välja vahetada kui esimene SSD, ja see oli dramaatiliselt kiirem. Ma ei tea, millest te räägite, kuna see on aeglasem kui kõvaketas. Praktiliselt iga tahkis-ajam puhub suurema osa kõvaketastest veest juhusliku lugemise / kirjutamise jõudluse mõttes.
@Jez, sõltub sellest, kas teil on sünkroonse NANDiga seadmed, mille nad hiljem välja lülitasid. Erinevus seisneb siiski peamiselt järjestikuses kirjutamises.
Vrd. http://www.techspot.com/article/997-samsung-ssd-read-performance-degradation/
#2
+2
Adrian Pop
2015-09-18 14:25:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vastus on lihtne: jah, HDD-lt SSD-le üleminek on tohutu edasiminek, kuid see sõltub SSD-de endi kirjutamis- ja lugemiskiirusest.

Isiklikult loobusin 1 TB-st HDD-st 240 GB eest SSD ja see oli kõigi aegade parim valik. (programmeerimine, operatsioonisüsteemi ja mängude võrdlus)

SSD kirjutamise ja lugemise kiirus on SSD-st erinev. Isiklikult on mul üks sama kirjutamiskiirusega &read, umbes 540 MB / s.

See sõltub tootjast ja ka tootest endast.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...