Küsimus:
VR-peakomplekt kui tohutu eraldusvõimega monitor?
James
2015-09-11 09:07:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on praegu oma tööjaamas neli monitori, kuid tahan ikkagi rohkem töölauaruumi. Kas on olemas mõni pea jälgiv VR-peakomplekt (kas täiustatud reaalsus või selline, et kandmise ajal saab klaviatuuri ikkagi näha / kasutada), mida saaks kasutada 360-kraadise (või isegi 180-kraadise) monitorina? Millise virtuaalse eraldusvõimega ma lõpuks jõuaksin? Kas see on traadita?

(Ma saan aru, et ilmselt oleks ebameeldiv ümber pöörata ja enda taga töölauaruumi kasutada, kuid suudaksin vähemalt oma vaatevälja maksimaalselt ära kasutada).

Huvitav küsimus - tahaksin vastust näha! Õiglane hoiatus: VR-i töölaual oleks töötamine tõenäoliselt vähe moondunud, vähemalt seni, kuni VR-tehnoloogia natuke järele jõuab.
@Undo Olen nõus. VR-tehnoloogia on mängude mängimisest juba tund või kaks eemaldunud. Selle kasutamine kogu arvutitöö jaoks tooks tõesti mõningast kahju. Siiski tundub, et see on suurepärane asi, mida uurida.
Pole veel praktiline, kuid tõenäoliselt huvitab seda postitust järgivaid inimesi: siin on oculus-as-a-monitor projekt: http://hackaday.com/2014/12/11/using-the-oculus-rift-as-a - mitme monitori asendamine /
Kas saame selle uuesti avada, kui oleme 2020. aasta lähedal, on meil kõrgem Res VR varustus?
Kaks vastused:
#1
+15
enderland
2015-09-11 20:15:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

aga ma tahan ikkagi rohkem töölauaruumi

Olles virtuaalse reaalsusega palju tööd teinud, ütlen ilma igasuguste reservatsioonideta - see ei ole tegelikult hea mõte.

Kas on olemas VR-peakomplekti jälgiv peakomplekt (kas täiustatud reaalsus või selline, et kandmise ajal saab klaviatuuri ikkagi näha / kasutada), mida saaks kasutada 360-kraadisena ( või isegi 180 kraadi) monitor?

Pange tähele, et neid nimetatakse tavaliselt HMD-deks ja teil võib olla õnne neid edasi uurida.

Selle idee puhul on mõned olulised puudused:

 • Pikslitihedus teksti lugemiseks on halb . Järgmisel aastal välja antud Occulus Rifti eraldusvõime on 1080x1200 (ühe silma kohta, nii tõhusalt, et eraldusvõime). Enamiku inimeste jaoks, kes soovivad rohkem kui 4 kuvarit (!), On see vihastavalt väike, kuna põhimõtteliselt saate igal ajal vaadata ainult 1080x1200 ala.
 • Kujunduseesmärgid on erinevad . Virtuaalreaalsuse riistvara on peaaegu eranditult mõeldud 3D-keskkondade (st mängude) renderdamiseks / loomiseks, mitte 2D-le. See on peamiselt probleem, sest enamik neist on ikkagi selleks loodud, mitte "monitori laiendused".
 • Selle ergonoomika oleks kohutav , kuna te pööraksite oma pead pidevalt. Kui te seda ei usu, hoidke oma pead 5 minutit 45-kraadise nurga all, see ei tundu suurepärane.
  • ... kui tundub ok, lisage oma otsaesisele umbes 1/2 naela (või rohkem) raskus ja korrake seda. VR HMD-d on rasked, mis on rohkem oluline, kui kasutate seda iga päev nii, nagu kavatsete.
 • Silmade koormus. Pange oma nägu ~ 1 tolli kaugusele tund aega (või kaheksa) arvutimonitori. Teate, kuidas inimesed räägivad tavalise arvutimonitori vaheaegade tegemisest mitme jala kaugusel? Kujutage ette selleks ajaks ~ 1 tolli ...
 • Windowsi haldurid / suhtlus . See on raske probleem, mitte veel "toodetud ja lahendatud" probleem. Kas see on ok, kui te ei näe oma hiirt / klaviatuuri? Tõenäoliselt.
 • Jälgimissüsteem. Kui see kõik pole piisavalt halb, vajate oma pea suuna tuvastamiseks mingisugust täiendavat süsteemi, et andmeid arvutisse tagasi sisestada. et öelda graafikamootorile, mida joonistada (või milline on teie vaateaken, kui soovite). See on oluline, sest kui kasutate riistvara, peate tõenäoliselt kasutama nende kohandatud tarkvara - see on paljudel juhtudel uskumatult triviaalne, et saaksite töötada nii, nagu soovite. Nii et kui lähete kavandatud eesmärgist väljapoole, pole see eriti tühine (eriti kuna vajate tõenäoliselt mingisugust konkreetset aknahaldurit).

Veel mõned küsimuste spetsiifika:

Kas see on traadita?

Kasutades Oculus Rifti, mille saab häkkida, et teha seda, mida kirjeldate, on selle täielik eraldusvõime iga silma jaoks 1080x1200 või 2160x1200. Värskendussagedus on sedalaadi jaoks väga oluline, aeglased värskendussagedused on aga väga ebakindlad, kui kogu teie maailm on 5 FPS kiirusega.

Traadita ühenduse saamiseks voogedastate põhimõtteliselt HD-st paremat videot väga suure kaadrisagedusega (tõenäoliselt 20 kaadrit sekundis või kõrgemal) või see on uskumatult häiriv, eriti kui / kui liigutate oma pead ja ekraan ei ilmu värskendage kohe. Viletsad / aeglased värskendused muudavad teid kiiresti haigeks või pettunud.

Millise virtuaalse eraldusvõimega jõuaksin lõpuni?

Kui olete valmis kirjutama oma Windowsi haldur / etc, võib teil tõenäoliselt olla ükskõik milline virtuaalne eraldusvõime, mida soovite. See marsruut ei oleks nõrga südamega :)

sooviks ikkagi rohkem töölauale ruumi

Minu viimane punkt on see uuesti.

Kui soovite VR / AR-i millekski selliseks kasutada, peate kindlaks tegema, kas teie "ainult" 4 kuvari peamised probleemid on nähtav ruum (mis tahes ajahetkel) või piiratud ruumi (st akende asetamine ülevalt, sisse) erinevates piirkondades). Kui teil on suurem võimalus akende paigutamiseks oma nähtavat eraldusvõimet oluliselt piirata, pole VR / AR praegusel kujul teie parim valik (arvestades ülaltoodud puudusi).

On ka saadaval suurema eraldusvõimega HMD-d kui Oculus Rift. Kuid Oculus Riftil on palju rohkem inimesi, kes seda ideed uurivad, kui muid tehnoloogiaid.

Minu soovitus oleks valdavalt hankida suurema eraldusvõimega monitorid ja / või rohkem neid, kui otsite tegelikku päeva. tänapäeval kasutatav juhtum. VR / HMD marsruut on ilmselt lõbus ja huvitav, kuid siinkohal kahtlen väga, kas see oleks teile igapäevase töö jaoks kasulik või kasulik.

Silmade koormuse kohta. See pole nii. VR-peakomplektidel on korrektsiooniprillide jäljendamiseks täiendav optika. Ma ei tea, mis on tegelikult kaugus, kuid kindlasti x korda rohkem kui 1 toll.
Kas saame selle uuesti avada, kui oleme 2020. aasta lähedal, on meil kõrgem Res VR varustus?
#2
+2
Romen
2019-11-08 04:04:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma näen, et sellele küsimusele vastati viimati üle 4 aasta tagasi, seega tahaksin anda optimistlikuma, ajakohase vastuse.

Kas on pea jälgimist VR-peakomplektid (kas täiustatud reaalsus või sellised, mida kandes on klaviatuuri siiski võimalik näha / kasutada), mida saaks kasutada 360-kraadise (või isegi 180-kraadise) monitorina?

Liitreaalsus peakomplektid on peakomplekti tüüp, mis kuvab ülekatet läbipaistval ekraanil. VR-peakomplektid takistavad teie vaadet, et tagada maksimaalne keelekümblus, nii et need pole enamiku inimeste jaoks ideaalsed kirjutamisel.

Microsofti HoloLens on tipptasemel AR-peakomplekt, mis võib-olla on otsite. Kuid see pole veel tegelikult tarbijasõbralik toode. (3500 USD!)
Kui Microsoft on HoloLensi taga, on sellel üsna hea võimalus saada Windowsi standardiseeritud AR-kogemuseks. Mingil hetkel võib HoloLensi iteratsioon olla elujõuline alternatiiv traditsioonilistele arvutiekraanidele.

Veidi odavam on Magic Leap One hinnaga 2295 USD. Sellel süsteemil on oma arvuti sisseehitatud, nii et see on mõnes mõttes traadita . Huvitav on näha, kuidas seda seadet kasutavad selle jaoks praegu välja töötavad ettevõtted.

Need AR-peakomplektid on siiski alles varase kasutuselevõtu etapis, kus arendajad ja ettevõtted alles katsetavad ja leiavad kasutab neid. Need ei ole mõeldud tarbijate jaoks ja nende töölaua keskkonnas kasutamist võimaldav tarkvara ei pruugi täielikult töötada. (Või isegi juba olemas.)

Kui klaviatuurivaadet takistavate VR-peakomplektidega on kõik korras, võite kasutada põhimõtteliselt mis tahes VR-peakomplekti. Enamike VR-peakomplektide jaoks on juba olemas selline tarkvara nagu Virtual Desktop. Linuxi jaoks on olemas ka VR-i töölauakeskkond.

Millise virtuaalse eraldusvõimega ma lõpuks jõuaksin?

See on keeruline vastus. Peakomplekti eraldusvõime määrab lõppkokkuvõttes teksti või 3D-virtuaalruumis olevate objektide detailide teravuse, sest virtuaalsed objektid tuleb rasterdada selle kuva pikslitele. Kasutatav "töölauaruum" on praktiliselt piiramatu, kui arvestada, et virtuaalsete akende korrastamine ja suuruse muutmine oleks teile vaba. Nende virtuaalsete akende tegelik eraldusvõime, mida te tegelikult näete, varieerub ja see sõltub mitmest tegurist:

 • virtuaalse pinnaga kaardistatud tekstuuri eraldusvõime
 • Virtuaalse pinna asukoht & teie vaatenurgast
 • HMD eraldusvõime

Näiteks:
võite vaadata virtuaalset ekraani 16 000-ga x 9000 pikslit, suurendatuna pisipildi suurusele ja asetades käte pikkusele. Ehkki virtuaalses ruumis on väga kõrge eraldusvõime, tuleb see projitseerida teie HMD-ekraanile ning sellel kaugusel ja suuruses võib see ekraanil olla 160x90 pikslit. Mis muudaks selle massiivse tekstuuri detailide nägemise võimatuks.

Mõistan, et ilmselt oleks ebameeldiv ümber pöörata ja enda taga töölaua ruumi kasutada, kuid vähemalt suudaksin maksimeerige minu vaatevälja kasutamine

Kui teil oleks 360-kraadine virtuaalse töölaua panoraam, võiksite lihtsalt tarkvara pöörata pead pööramise asemel.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...