Küsimus:
Kas RAID-kontrollerid on vahetatavad? Kas andmeid saab taastada teise kontrolleriga?
Louis Somers
2015-09-12 07:26:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minu puhul olen hiljuti surnuks langenud emaplaadi kontrolleril kahe kettaga Raid 1 Mirroringit kasutanud.

Nüüd otsin asenduspõhist emaplaati, kuid olen natuke mures ketaste andmete pärast, mida ma tõesti tahan taastada. Kuna see peegeldas, eeldan ma poolelt, et mõni SATA kontroller lihtsalt tunneb sektsioonid ära ja töötab automaatselt, kuid teisel poolel ei pruugi see vist nii toimida. Mul pole teist süsteemi, mille abil saaksin seda kiiresti testida, ja lisaks tunnen muret, et selle ühendamine mis tahes süsteemi võib olla potentsiaalselt ohtlik. Mõni BIOS võib lihtsalt proovida seda automaatselt lähtestada ja osa andmeid hävitada?

Kas ma saan lihtsalt muretsemata osta uue tahvli või peaksin täpselt välja selgitama, milline oli kontrolleri mark / tüüp ja versioon kasutate ja proovige leida uus sama tootemärgi / tüübi / versiooniga RAID-kontrolleriga tahvel?

Kirjelduseks oli minu konkreetne emaplaat kahekordne Xeon Tyan S2696. See muutis üleöö mõnda materjali ja hommikul leidsin, et see on surnud. See isegi ei piiksu, ei fänne ega lede, kui see on sisse lülitatud. USB-pordid saavad toite küll 5 V-ga, kuid tundub, et kahe PCI-x pesa vahel on paisunud kondensaator.

MUUDA: näiteks kui ostan SuperMicro X7DB8 + Tyan S2696 asendus, kas ma saaksin vanad kettad ühendada ja neist lugeda? Mõlemad kasutavad Inteli ESB2 kiibistikku, kuigi ma ei näe ja maini Taiani käsiraamatus "nullkanali RAID-i".

Tore, et kasutasite RAID-i; ära lase sellel oma usaldust selle vastu rikkuda. Mis teid sai, on surnud mobo. Teie draivi seadistamine töötab ideaalselt, kuid teie mobo mitte.
Hääletan selle küsimuse sulgemise teemavälisena, kuna see kuulub SuperUseri alla.
See puudutab riistvara kasutamist, mitte riistvara soovitamist.
@Mark, on küsimus, kas ma pean hankima täpselt sama kontrolleri või saan lihtsalt uue mobo osta. Ma arvan, et see on soovitus ja mitte kasutamine. Ma eemaldan selle viimase rea kasutamise kohta.
@Mark Hääletan selle küsimuse uuesti avamise eest, kuna asjaolu, et see on mõnes teises saidis teemal, ei oma tähtsust. See küsimus on selle kohta, millist riistvara osta, seega on see teema * siin *.
Olen Gillesiga sisuliselt nõus, et pole vahet, kas küsimuse teema on kuskil mujal või mitte, kuid ma ei näe, kuidas see konkreetset soovitust küsib.
Ma oleksin nõus sulgemisega, kuid ta küsis RAID-kontrollerite kohta, nii et vähemalt oli see enamasti teemal. Samuti võetakse SuperUseris selleteemalisi küsimusi väga halvasti.
Mõelge sellele loogiliselt, kui RAID-0 või RAID-1 näiteks on teil RAID-kontroller teie konfiguratsiooni kuskile salvestama. Mõned teevad seda oma välkmälus, teised teevad seda kettal. Viimasel juhul tuleb igale kettale eraldada ala konfiguratsiooni salvestamiseks. Pole mingit garantiid, et erinevad tootjad valiksid sama vormingu. Sama kehtib ka kõrgema taseme RAID-skeemide kontrollsummade kohta. Hea uudis on see, et RAID-1 on mõlemal juhul lihtne taastada - proovige tervet ketast või kui see ei õnnestu, leidke nihe ja kasutage sellest nihkest algavaid andmeid.
+1 Täname @qarma, vähemalt ühte olulist vastust. Ma arvan, et ülejäänud kuuluvad "meta" hulka. Igatahes pole ma kindel, kuidas tõlgendada "nihet", see on vist mõnes taastetarkvaras valik? Mul oli just üks suur NTFS-partitsioon, nii et ma loodan, et selle partitsiooni algus peaks kuidagi ära tundma (bitikappi ei kasutatud). Lootsin läbi saada ilma taastetarkvara kasutamata ja lihtsalt uue plaadi külge ühendamata. Juhul kui kasutan taastetarkvara, oleks vastus sellele küsimusele järgmine: "Kas mõni uus tahvel teeks, kui sellel on ka SATA2-pistik"? Või olen ma eksinud?
Tervist, teie vana seadistus võib olla: a) reidi metaandmeid pole - saate ühendada ühe ketta tavalisse mobosse ja käivitada; b) kettad jagatakse esmalt ja seejärel reiditakse metaandmetega - sektsiooni algust peate kohandama jaotustabelis; c) kettad, millel esmakordselt reide metaandmetega ja köide jagatakse - peate võib-olla looma uue partitsioonitabeli (bios) või võib olla ok (gpt); Esimese proovimine ei maksa teile midagi; kirjutanud kaks ülejäänud, võite proovida kettakloonimise tarkvara, teie küljendus võidakse ära tunda ;-)
Riistvarasoovitused loodi küsimustele, mis otsivad \ * konkreetset \ * riistvarasoovitust, arvestades * lõplike * nõuete komplekti. Kui teie küsimus oli seotud üldiste arvutus- või riistvaraprobleemidega, võib selle esitada [superkasutaja] (http://superuser.com); sellegipoolest jääb see väljapoole seda * saiti.
üks vastus:
#1
+4
Dima Tisnek
2015-09-14 12:21:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mõelge sellele loogiliselt, et RAID-kontroller peab teie konfiguratsiooni kuskile salvestama, kui teil oli näiteks RAID-0 või RAID-1. Mõned teevad seda oma välkmälus, teised teevad seda kettal. Viimasel juhul tuleb igale kettale eraldada ala konfiguratsiooni salvestamiseks. Pole mingit garantiid, et erinevad tootjad valiksid sama vormingu. Sama kehtib ka kõrgema taseme RAID-skeemide kontrollsummade kohta.

Hea uudis on see, et RAID-1 on mõlemal juhul lihtne taastada - proovige tervet ketast või kui see ei toimi, leidke nihe ja kasutage andmeid sellest nihkest alates.

Teie vana seadistus võib olla:

  • reidi metaandmeid pole - saate lihtsalt ühe ketta tavalisse emaplaati ühendada ja käivitada; See on kõige tõenäolisem rongisiseste RAID-kontrollerite puhul, kuna nad saavad metaandmeid salvestada BIOS-i konfiguratsioonis.
  • esmalt jaotatakse kettad ja seejärel reiditakse metaandmetega - peate sektsiooni tabeli sektsiooni algust kohandama
  • kettad saidid esmalt metaandmetega reidi ja seejärel maht jaotati - peate võib-olla looma uue partitsioonitabeli (bios) või võib-olla korras (gpt) kõigepealt ei maksa teile midagi.

    Wrt. teised kaks, võite proovida kettakloonimise tarkvara, teie paigutus võidakse ära tunda ;-)See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...