Küsimus:
Millised on monitoride sisendite erinevused (HDMI, Display Port, DVI, VGA)?
Jordan
2015-09-10 03:50:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Need neli on peamine I / O, mida näete. Mis on igaühe plussid / miinused?

Minu teada toetab HDMI 2.0 kõrgemaid kaadreid sekundis kui varasem HDMI ning ka Display-port toetab kõrgeid kaadreid sekundis. Peale selle ei ole mul positiivne küsimus, miks ma oma monitori kindla kaabli abil ühendaksin.

Ehk lisate VGA?
Hea kõne, lisan selle.
"Riistvarasoovitused" loodi küsimustele, mis otsivad konkreetseid riistvaratooteid, millele on määratud * lõplikud * nõuded. Kui teie küsimus oli seotud üldiste arvutus- või riistvaraprobleemidega, võib selle tõenäoliselt esitada saidil [Super User] (http://superuser.com); kuid sellegipoolest jääb see väljapoole seda * saiti.
@Jordan, Kontrollige minu vastust: http://hardwarerecs.stackexchange.com/a/323/54 DVI kohta on kasulikku teavet.
Kaks vastused:
#1
+18
tauhtauhsauce
2015-09-10 05:21:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Alustan VGA-st, mis on minu arvates "standard".

VGA on analoogsignaal. See tähendab põhimõtteliselt, et kvaliteet ei ole nii kõrge kui kaablid, mis kasutavad digitaalseid signaale, eriti kõrge eraldusvõime korral. Analoogi probleem on see, et müra moonutab sageli signaali ja kvaliteet ei ole lõpuks nii hea. Nii et kvaliteedi osas jätkake kolme muu valimisega.

Digitaalsignaalidel pole seda probleemi, kuna nad on müratalud.

DVI on digitaalne signaal, millel on mõned erinevad ühendustüübid ja kaks linkimisrežiimi:

  • DVI-A-l on analoogsignaal.
  • DVI-D-l on ainult digitaalne signaal.
  • DVI-I-l on mõlemad, mistõttu on see eriti kasulik, kuna seda saab kasutada koos VGA-DVI-adapteritega

Enamik adaptereid on ühe lingiga ja toetavad eraldusvõimet kuni 1920x1200, samas kui topeltlinki toetab kuni 2560x1600.

HDMI on HDTV-de standard. See on ka digitaalne signaal ja ühildub seetõttu täielikult DVI-D ja DVI-I-ga. HDMI eelis DVI kaudu on see, et see suudab kanda heli ja videosignaali, kuigi see nõuab, et teie monitoril oleks sisse ehitatud kõlarid. Hiljuti ilmus välja HDMI 2.0, mis annab HDMI-le võimaluse 4K (Ultra HD) kuvaritega paremini toime tulla suurema sageduse ja FPS-iga. Kui teie ekraanil või teleril on HDMI 1.4, piirdute 30 Hz sagedusega 3820 × 2160, 4K. Kui teil on aga videokaart ja HDMI 2.0-ga 4K-ekraan, saate 4K-d 60 Hz juures.

Lisaks heli sisendile pole HDMI 1.4 ja DVI vahel suurt vahet. HDMI, mis võib olla tõeline eelis sõltuvalt teie seadistusest ja et HDMI värvivahemik ületab RGB spektrit, millega DVI on piiratud. Ainus DVI eelis on füüsilised kruvid, mis toetavad DVI-kaablit ja aitavad vältida pordikahjustusi.

DisplayPort on partiist uusim ja on suunatud kõrgema klassi monitoridele - uuematel ja kõrgema klassi monitoridel on tavaliselt DisplayPort. Selle eesmärk on töötada 4K-ga suurema FPS ja Hz juures. DisplayPort on võimeline 3840 × 2160, 8K 60Hz juures või 4k 120Hz juures!

DisplayPort näib olevat tuleviku tee, eriti kui soovite 4K-d.

Üldiselt sõltub see teie seadistus (monitor ja graafikakaart), mida saate ja mida ei saa kasutada, kuid DisplayPort on mängude tuleviku jaoks õige tee.

Viited ja lisateave:

Tasuks mainida mitmevoogulist transporti kuvapordi jaoks.
Soovitus: mainite erinevaid HDMI-versioone, kuid mitte DisplayPorti versioone - 1.3 kiideti heaks alles 2014. aastal ja see on vajalik mõnede tõeliselt kalli ribalaiuse võimaluste jaoks, mis on põhimõtteliselt sarnane 2013. aastal HDMI 2.0-ga. See, kuidas see on sõnastatud, tähendab nüüd, et DisplayPort on kõik sama, samas kui HDMI peate muretsema versiooni pärast, kuigi tegelikult on see mõlema jaoks põhimõtteliselt sama.
#2
+2
Aiden Grossman
2015-09-10 04:39:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Iga kaabli vahel on mitu erinevust. Kuvaport toetab kiiret kaadrit sekundis kiirust 4k. HDMI suudab teha 4k, kuid ainult 30 kaadrit sekundis. HDMI kasutamise üks eelis on see, et see suudab kanda heli, kui VGA ja DVI seda ei tee. Ühe lingi DVI suudab 1080p-d teha ainult siis, kui topeltlinki korral on selle resolutsioon suurem. Samuti on veel mitmeid erinevusi, mille kohta saate lugeda siit. Kui otsite monitori ühendamiseks vormingut, siis töötage 1080p-ga DVI-ga, kuid kui kasutate 4k, soovite kasutada ekraani sadam.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...