Küsimus:
Mis on kõige odavam usaldusväärne meetod minu andmete varundamiseks?
Doorknob
2015-09-11 03:57:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Katastroofi korral on alati hea oma andmetest varukoopia teha. Otsin head riistvaralahendust (st mitte pilve ega muud veebitüüpi varukoopiat - füüsilist varukoopiat, mida saan endaga hoida), mis pole liiga kallis.

Mul on umbes 12 GB andmeid, mis Tahaksin varundada (arvatavasti ~ 20–30 GB). Tahaksin teha varukoopiaid mitte harvemini kui umbes iga 10 päeva tagant ja ma ei hooli 3–4 kuu vanuste varukoopiate hoidmisest.

Ideaalne lahendus oleks olnud järgmised omadused:

 • väga usaldusväärne (ilmselt on see varukoopia); 0% lähedane rikete protsent.

 • Peaks kestma vähemalt 5 aastat.

 • Pole liiga kallis. Odavam on parem ja absoluutne maksimum on minu jaoks tõenäoliselt kuskil vahemikus ~ 100 dollarit.

 • 1 TB salvestusruumi minimaalselt. (Muidugi, rohkem ei saa haiget teha, kuid see ei ole nii oluline kui teised ülaltoodud tegurid.)

 • Peaks olema kasutatav minu sülearvutiga (nii ideaalis, üle USB).

Milline on parim varukoopia / muu varunduslahendus, mida nende kriteeriumide abil saan? Kuna ma olen seda tüüpi asjade osas üsna abitu (mistõttu olen otsustanud, et peaksin varsti varsti varundama hakkama, nagu eile), siis mida peaksin ka varukettalt otsima?

Midagi muud kaaluda - tõenäoliselt soovite oma varunduslahenduse lahti ühendada -, et takistada teatud arenenud pahavara, näiteks CryptoWall, varukoopiate sihtimist, tagades, et need teid täielikult kruvivad. (Jah, hilisemad versioonid teevad seda tegelikult täpselt.)
kas tohib küsida, miks mitte veebis? Google Cloud Storage maksab umbes 0,7 senti GB kohta kuus. Riistvaralahendusega ei jõua selle hinna lähedale. Ja IMHO võite pidada Google'i usaldusväärseks ettevõtteks
Kuus vastused:
#1
+17
Mark
2015-09-11 04:45:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Varundusplaanist (12 GB töökomplekt, iganädalased varukoopiad, kolme kuu säilitamine) mängimine ja eeldades, et täiendavate varukoopiate asemel on täielik varundamine, vajate teie määratud 1 TB asemel umbes 150 GB salvestusruumi.

Selles mastaabis otsite välist USB-kõvaketast või tahkiseadet. Ükski neist pole erakordselt usaldusväärne (viie aasta ebaõnnestumise määr varieerub vahemikus 1% kuni 100%, olenevalt kaubamärgist, partiist ja õnnest), seega on tavaks kasutada neist kahte. Kaitseks halbade partiide eest soovitaksin oma kahele kettale hankida erinevad kaubamärgid.

Ma ei soovita ühtegi konkreetset kaubamärki lihtsalt sellepärast, et ennustada, millised neist on usaldusväärsed või mitte, on rumal asi. Vältige spetsiaalse "ühe puutega varundamise" või sarnaste funktsioonidega draive (need on lihtsalt üks võimalik tõrke punkt). Valige kaks tavalist draivi, lähtudes teie jaoks olulistest väiksematest kriteeriumidest, nagu värv, füüsiline suurus, välise toitejuhtme olemasolu (või puudumine) jne.

1% –100% on protsent ...
@Adam,-s on terve arv vahemikke 0% kuni 1% ja nii kriitilise asja jaoks nagu andmete salvestamine, pean 1% rikke määra liiga suureks - kui mul oleks vaja varundamiseks minna ainult ühe kettaga, tahaksin viieaastast ebaõnnestumise määra 0,01% või vähem.
Miks välistate optilise andmekandja? 12GB suurusel kujul on see endiselt toimiv.
@Gilles, maksumus ja kasutusmugavus. 12 GB töökomplekt tähendab Blu-Ray, kui soovite, et iga komplekt mahuks ühele kettale. Tundub, et BD-R-ketaste suurus on umbes 1 dollar; viieaastane iganädalane varukoopia oleks umbes 250 dollarit. Võite proovida raha säästa BD-RE-ketastega (igaüks 2,50 dollarit, kolmekuulise säilitamise eest 35 dollarit), kuid minu kogemus on see, et ümberkirjutatavad kettad pole väidetava vastupidavuse lähedal. Lisaks leiate taskusse sobivad välised kõvakettad; optilise andmekandjaga ei saa sama teha.
@Mark on piisavalt lihtne jagada enamus varukoopiaid 4 ~ GB suurusteks tükkideks (3 DVD-d) ja kirjutuskaitstud (pärast esimest kirjutamist) kestavad vanuses
#2
+12
Undo
2015-09-11 04:37:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on olnud õnne Seagate Barracuda draividega. Võite saada 1 TB palja draivi hinnaga 50 dollarit Amazonist või minna kuni 5 TB-ni:

enter image description here

Pange tähele , et on teateid, et Barracuda draivid võivad olla ebausaldusväärsed. Sel juhul võtke endale ükskõik milline kõvaketta (või SSD) kaubamärk, mis teile meeldib (mõned on paremad kui teised üldiselt).

Nüüd hankige endale väline draivikinnitus. Olen kasutanud Thermaltake BLACX N0028USU (40 dollarit, kuid odavam peaks olema just hea):

enter image description here

Selleks on vaja nii 2,5 "kui ka 3,5" draive ning üksi on väga tore, kui neid on olemas - võite surnud arvutist välja võtta kõvaketta ja kasutada seda näiteks draivilt andmete eemaldamiseks. . See on ka kena ja raske ning ei hõljugi teie laua ümber.

Seda kombinatsiooni silmas pidades on teie nõuded:

Väga usaldusväärne (ilmselgelt on see varukoopia); 0% lähedane rikete protsent.

Noh ... 0%? Ilmselt mitte. Kuid minu oma pole veel katki läinud ...

Peaks kestma vähemalt 5 aastat.

Mul on minu oma olnud 6 aastat.

Pole liiga kallis. Odavam on parem ja absoluutne maksimum on minu jaoks tõenäoliselt kuskil vahemikus ~ 100 dollarit.

Olete selles vahemikus ja nüüd on teil algne investeering montaaži väljapoole viis - selle sisestamiseks mõeldud kõvakettad lähevad odavamaks.

1 TB minimaalselt ruumi. (Muidugi ei saa rohkem haiget teha, kuid see ei ole nii oluline kui muud ülaltoodud tegurid.)

Kontrollige.

Peaks olema kasutatav minu sülearvutiga (nii ideaalis, USB kaudu).

Et BlacX-il on USB-ühendus, ei saa teiste eest rääkida (kuigi USB on üsna universaalne)

Peamine ding selle seadistuse vastu on see, et see pole eriti kaasaskantav, kuigi olen seda enne riietesse pakkimist puhkusel võtnud (kõvakettad on varustatud ESD-vastase korpusega, kasutage seda!) Ilma halbade mõjudeta .

Mul on Seagate Barracuda draividega väga halvasti vedanud: kuuest kettast viis on viimase kahe aasta jooksul nurjunud.
@Mark See on huvitav - mul pole kunagi ühtegi ebaõnnestumist olnud, kuigi ma ei suru neid kohutavalt. Kas teie kõik olid pärit samast tootmisajast või midagi sellist?
Seerianumbrite põhjal arvan, et viis ebaõnnestunud võisid olla.
#3
+7
Adam
2015-09-11 04:38:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Eriti kaasaskantavate varukoopiate jaoks soovitan alati Western Digital Pass. Neil on mõned erinevad mahud ja värvid ning võite valida lisavarustuse "haarde", mis muudab selle kõval pinnal asetamisel vaiksemaks.

enter image description here

Ainus väike tagasilöök on see, et nad on täielikult USB-toega, mis on suurepärane, kuid see tähendab, et ülekanded ei toimu nii kiiresti kui väline HDD oma toiteallikaga.

Ikka kuigi Pass on väga-väga väike ja kerge. Suurepärane ost suurte varukoopiate jaoks, pidades silmas teisaldatavust.

#4
+1
Perlator
2016-06-07 12:03:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Häid vastuseid on juba palju. Lubage mul teha kokkuvõte ja lisada oma kogemus:

 • kasutage kõvakettaid, mitte linte
 • kasutage tegelikult magnetilisi HDD-sid, mitte SSD-sid (mitte ainult kulu, vaid ka pikkade tähtajaline salvestusruum, vt http://www.anandtech.com/show/9248/the-truth-about-ssd-data-retention)
 • see on vaieldav, kui serveri kõvakettad ( 24/7 jaoks, parem on vähem spin up / down) või sülearvuti HDD-sid (täiendus). Kui teil on kahtlusi, kasutage mõlemat tüüpi.
 • Krüpteerin oma varukõvakettad, nii et andmed pole kerge saak
 • kasutage hõlpsaks vahetamiseks mingisugust salve (sisemist või välist) mehhanismi
 • Hea SATA-ühenduse loomiseks kasutan sisemist pesa, USB on aeglasem, kuid kui teil pole sülearvutis eSATA-d, minge loomulikult USB-ga.

Te ei maininud, kas peate varundama Windowsi või Linuxi või mõlemat, nii et varunduslahendust on raske soovitada. Isiklikult olen kasutanud http://rsnapshot.org/ umbes 6 aastat, mis on ülikiire, varukoopiad on ülimalt ligipääsetavad (nagu teid kasutatakse teie failisüsteemist).

Teine lahendus võib olla unison https://www.cis.upenn.edu/~bcpierce/unison/, mida kasutan kaugserverite sünkroonimiseks. See võib varundamise ühesuunalise viisi puhul ületada.

Ja kõige lõpuks: hoidke oma varukoopiad jaotatuna geograafiliselt ! Tõenäoliselt ei pidanud sa silmas "katastroofi" nagu filmides, kuid juhul kui sa seda tegid, ei taha sa, et kõik varukoopiad oleksid ühes linnas / riigis / mandril.

#5
+1
Wilf
2016-06-10 05:18:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

DVD-sid on erinevaid sorte *, näiteks DVD-R (RW) 4,7 GB (4,4GiB). Nende kasutamine oluliste andmete jaoks (varundatakse väga nädalas / kuus) koos vähemalt 2 eraldi kõvakettaga (katastroofi korral võib-olla vähemalt ühekordse saidiga) võib olla tõhus viis tagada teie andmete ohutus.

 DVD

DVD-sid saab osta spindlitena (mida saab osta 100-st 4,7 GB suurusest kettast umbes 20 USD) , mis võib toimida ka algelise ladustamise vormina. DVD-rahakotid on saadaval ka siis, kui soovite võimaliku suurema kaitsega salvestusruumi:

DVD wallet

Optilised kettad on elektrikahjustustele vähem vastuvõtlikud, kuna andmed on kirjutatud struktuuris füüsiliste mõlkidena (see on püsimälu vorm) - andmete lugemiseks vajalikud keerukad komponendid ei ole kettale kinnitatud, vähendades (integreeritud) rikkepunkte ja muutes need mingil viisil veekindlaks.

Kuid need on tavaliselt õhukesed ja habras, nii et neid on lihtne murda või kriimustada (ja muul viisil andmeid rikkuda). Ka halvas olukorras hoidmisel võib neid koos hoidev liim laguneda ja muuta need hõlpsasti lõhestatuks või andmeid sisaldavad kihid võivad kahjustuda (oksüdeerumise vms tõttu). Kuid paljudel DVD-del on eluaegne garantii ja saadaval on (kallimad) arhiivikvaliteediga plaadid.

Vormindamine ei tohiks olla nii suur probleem (oleneb suuresti vormingust - vt allpool *) kui koos kuna teie DVD ja ODD võivad mõlemad kasutada samu standardeid, mis nad peaksid töötama. Kõvakettad ja SSD-d (ja USB-draivid, SD-kaardid jne) vajavad sektsiooni tabelit ja failisüsteemi vormindamist ning erinevate vormingute tugi on süsteemiti erinev (nt Windows toetab tõesti ainult NTFS-i ja FAT-i (ja exFAT-i) ja võib-olla ka BTRFS-i - see vajab rohkem draivereid, et pääseda juurde teistele failisüsteemidele).


* DVD-vormingud - need on PALJU optiliste ketaste standardeid ja peate ühilduvuse säilitamiseks meeles pidama, millist vormingut saate (DVD Multi koos kirjutuskirjaga, Blu -ray, CD funktsioonid võivad neid kõiki lugeda):

Toetavad Panasonic, Toshiba, Apple Computer, Hitachi, NEC, Pioneer, Samsung ja Sharp, toetavad ka DVD foorum. Peaks toetama enamik DVD-ROM-seadmeid:

 • DVD-R: suudab andmeid salvestada ainult üks kord ja seejärel muutuvad andmed plaadil püsivaks .
 • DVD-RW: loeb kirjutatav (tavaliselt kasutatakse faasisiiret), kuid selle eluiga võib olla lühem.
 • ka DVD- RAM


Toetavad Philips, Sony, Hewlett-Packard, Dell, Ricoh, Yamaha ja teised. Minu kogemuse põhjal ei pruugi mõned süsteemid neid kohe karbist toetada.

 • DVD + R: suudab andmeid salvestada ainult üks kord ja siis muutuvad andmed plaadil püsivaks
 • DVD + RW: loeb kirjutatav (tavaliselt kasutatakse faasisiiret), kuid nende eluiga võib olla lühem.


Välja töötanud Sony, Samsung, Sharp, Thomson, Hitachi, Matsushita, Pioneer ja Philips, Mistubishi ja LG Electronics.

 • Blu-ray: ei ole nii ühilduv ja ketta kohta kallim, kuid suudab salvestada rohkem andmeid (25 GB ühekihiline, 50 GB kahekihiline, muud vormingud võivad toetada 100 GB + lainepikkus. BD-RE-kettad on loetavad-kirjutatavad. Sarnane vorming nimega HD DVD oli saadaval.

Muu

 • M-DISC: DVD- või Blu-ray-standardite riistvaraline variatsioon, mis ilmselt peaks temperatuuritaluvuse tõttu võimaldama andmeid säilitada kuni 1000 aastat, niiskus, ultraviolett- ja täisspektri valgus jne. Siiski on vaja salvestada ka suurema võimsusega laser. Vaadake ka Arhiiviplaat (Sony ja Panasonicu sarnane arhiivile orienteeritud formaat, mis on mõeldud plaadi kestmiseks vähemalt 50 aastat).

Paljud ülaltoodud vormingud on saadaval ka mitme kihiga (nt DL (Dual Layer) , mis on sarnased, kuid suudavad rohkem andmeid salvestada. Kuid neid toetavad ainult võimelised seadmed (nt DL vajab Dual Layer tuge).

Need standardid erinevad tootjate enda standardite juurutamise tõttu või erinevate tehnoloogiate kasutamise tõttu. Teisi optilisi formaate saab võrrelda siin

Võin proovida hiljem kulude võrdlust ... ja jagada selle loetavamateks plussideks / miinusteks.
ei saa DVD-le kirjutada - ** R **
@tuskiomi DVD-R * RW * on minu kasutatavatel ketastel
Jah. tahtsin lihtsalt välja tuua, et DVD-de tootmise alustamiskulud on palju suuremad kui RW-d.
#6
  0
StefanS
2016-06-06 19:33:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Peate kaaluma järgmisi võimalikke stsenaariume, mis võivad põhjustada andmete kadumise:

 1. riistvaratõrge
 2. vesi (üleujutus)
 3. tulekahju
 4. maavärin
 5. varunduskandja ajaline lagunemine

Mõelge sellele seadistusele: 2x 1TB erinevat tüüpi ja tootjate kõvakettad, RAID / copy mõlemale sama teave.

 • Hoidke draive eraldi kohtades (aka erinevates kodudes). See peaks lahendama probleemid 1, 2 (kui üleujutus on lokaliseeritud teie kodus) ja 3.

 • 4-st kaitsmiseks võite osta või ehitada väga kindla terasest korpust või kaaluge oma üliolulise osa varundamist veebis.

 • Et kaitsta 5., peaksite kaaluma oma andmete varundamist saidil Arhiiv Paber. Võite saada 6 MiB / paberilehte (kaks külge).

Paber on erinev. Kas mäletate perfokaarte? EBCDIC ja kõik see värk. Aastaid olid kaardid lähtekoodi peamiseks andmekandjaks. Olen nõus, et 100K + programmid olid ... kõlbmatud, aga hei, ainult päris programmeerijad julgesid sellises mahus rakendusi kirjutada. Ja kasutatud kaardid olid head ka märkmikena. Levinud olid ka augustatud lindid. Ja isegi kõige imelikumad kodeeringud, nagu CDC või EBCDIC, olid inimestele loetavad (ma mõtlen tõeliste programmeerijate poolt). http://ollydbg.de/Paperbak/

Rohkem siin: http://www.extremetech.com/extreme/134427-a- paberkandjal varundatud lahendus-mitte-nii-rumal-nagu-see-kõlab

Küsimus täpsustab 12GB töökomplekti. 6 MB lehte kõlab palju, kuni mõistate, et see on 2000 ühekordselt kasutatavat paberit * igal nädalal *. Kolmekuuline säilitamine tähendab 1,3 meetrit raamaturiiulipinda ja 35 kg paberit.
Tore vastus ... aga [number 5] (http://ollydbg.de/Paperbak/) loodi sõna otseses mõttes nalja / kontseptsiooni tõestusena :)


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...