Küsimus:
Kas on mõnda odavat NAS-i seadet, mis suudaks veebiserverina hästi töötada?
totymedli
2015-09-10 02:30:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Terve serveri ostmine on nii kallis ostmine kui ka ülalpidamine. NAS-i seadmete populaarseks saades annavad nad meile võimaluse omada hõlpsasti omandatavaid ja odavalt hooldatavaid servereid, eriti mis puudutab energiatarbimist.

Samuti on ülitäpne saada isiklikuks isikuks täielik server. või vähese liiklusega veebisait, nii et kui keegi soovib oma saite võõrustada, kuid mitte professionaalsel tasemel või ilma hostimiskavata (ainult kohtvõrgu kasutamine või koduautomaatika), siis võiks NAS olla hea lahendus kapis asuva serveririiuli ja hostingettevõtte pakutav teenus, eriti see, et NAS on loodud energiatõhusaks, hõlpsasti hooldatavaks, vaikseks ja 24/7 töötavaks, rääkimata RAID-i toest.

Mis on mõned odavad NAS-seadmed, mis teeksid hea veebiserveri, mis suudaks päevas teenida maksimaalselt paarsada külastajat ja pakuks tavalise serveri vabadust, kuid väiksemas mahus. Midagi, mis võimaldab teil installida erinevaid veebiarenduses kasutatavaid tehnoloogiaid (mitte ainult PHP ja MySQL). Võimalik, et annate SSH-le juurdepääsu ja operatsioonisüsteem on (võimaluste poolest) kõige lähemal "tavalisele" serverisüsteemile nagu Debian või CentOS.

Madal hind tähendab, et see on odavam kui lauaarvuti, mida kasutavad keskmine igapäevane kasutaja Esimese Maailma riikides.

Kas saate väljendada madalat hinda mõnes valuutas (välja arvatud arvutid :))?
Kas olete valmis ise tegema? Vanemate arvutite jms otstarbekohane kasutamine säästaks teid üsna palju.
Kas Raspberry Pi, mis töötab USB-toitel (st max 5 W), oleks võimalus? Saate täis Linuxi masina (või kui julge Windows 10 sisseehitatud masin) ja see on surmvaikne.
Kaks vastused:
#1
+5
szoszk
2015-09-10 03:15:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kasutan sel eesmärgil Raspberry Pi (pole tegelikult veebimajutus, kuid kasutasin seda lihtsalt testimiseks ja see töötab hästi). See on üsna hea lahendus, sest kui soovite, saate sellest teha rohkem kui lihtsalt veebiserveriga NAS.

Teie eesmärgil soovitaksin Raspberry Pi 2-d, kuna see on parema jõudlusega ja tõenäoliselt peaks käsitsege oma kasutajate hulka lihtsalt.

Pidage ka meeles, et teie ühenduse kiirus (teie üles- ja allalaadimine) mõjutab teie veebisaidi toimivust ning selle seadistamiseks vajate Linuxi põhioskusi.

On ka muid barebones süsteeme, mis võiksid head olla, kuid mul pole nendega kogemusi.

Uus Raspberry Pi 2, mis on oluliselt kiirem ja suurem kui eelmine mudel, võib töötada ka Windows 10 manustatuna. Ma pole seda proovinud.
Aga kuidas nad NAS-na hakkama saavad?
#2
+5
JohnB
2015-09-10 03:16:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pakkusin juba vastuseks sellele küsimusele NAS-i soovitust ja säilitaksin teie olukorra jaoks sama soovituse.

QNAP ja muud kommertslikud NAS-seadmed on lihtsalt väikesed kohandatud operatsioonisüsteemidega Linuxi masinad, et muuta seadistamine ja haldamine tarbijasõbralikuks. Vaikimisi on QNAP-seadmed seadistatud veebiserveriteks. Halduse ja konfigureerimisega saab hakkama seadme veebiliidese kaudu. Dünaamiliselt teenindatud suure liiklusega veebisait takistab odavaid mudeleid (näiteks TS-231) kiiresti, kuid millegi lihtsa jaoks peaks jõudlus sobima.

Sätte kohaselt ei tohi te hankige uusim ja parim serveritarkvara, mis on saadaval hõlpsasti installitava paketina. Näiteks on jaotises „Arendaja tööriistad” loetletud järgmised rakendused, mida praegu installida saan:

QNAP App Center

Pange tähele, et nende teenuste versioonid on praeguse stabiilse haru taga. Kui vajate tingimata uusimat, võib teil õnnestuda selle installimine SSH kaudu käsitsi. Kui soovite midagi veidi vähem isetegemist, on paljude populaarsete CMS-ide jaoks olemas ka lihtsad installimisvõimalused.

QNAP App CenterSee küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...