Küsimus:
Kuidas ma saan enne selle ostmist kindlaks teha, kas konkreetne seade töötab Linuxiga?
JonasCz - Reinstate Monica
2015-09-10 16:44:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oletame, et tahan osta odava USB-seadme, mis teeb X-i. Samuti soovin, et see seade ühilduks Linuxiga.

Probleem on selles, et paljudel juhtudel võivad sellised seadmed olla üldised või kaubamärgita. ja nende kohta ei pruugi veebis olla palju teavet, mis aitaks mul välja selgitada, kas teised on seda konkreetset seadet Linuxiga edukalt kasutanud.

Mõned näited:

  • USB-videosalvestusseadmed või teleripulgad,

  • helikaardid

  • WiFi-seadmed

  • Palju muid ägedaid asju

Kas enne selle ostmist on võimalik (proovida) kindlaks teha, kas see seade sobib Linuxiga?

Mäletan ebamääraselt lugemist, et võib otsida Windowsi draiveritest vihjeid kasutatud kiipide kohta ja seejärel leida, kas need on Linuxiga ühilduvad, kas see on võimalik?

Mõni pood pakub esimese 14 päeva jooksul täielikku tagasimakset, kui osutub, et seade ei tööta Linuxiga. Kui te seda palute, võite selle isegi kirjalikult saada.
Seda tüüpi seadmete puhul on see probleem väga erinev. USB-ga piirdumine ei kitsenda seda nii palju. Mõnes tüüpi välisseadmetes on standardprotokoll, nii et kõik välisseadmed töötavad. Teised on sama (või ilma) kaubamärgi all müüdavate ühildumatute püsivara versioonide segadus.
Ma arvan, et see on hea küsimus, kuid ma arvan, et see oleks mujal parem, võib-olla superkasutaja.
Proovige see seade leida saidilt http://linux-hardware.org/?view=search ja uurige logidest (dmesg, xorg.log, hwinfo jne) kasutatud draivereid ja vigu.
üks vastus:
#1
+6
Fabian Fagerholm
2015-09-10 18:49:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Selliste USB-seadmete probleem on see, et on väga raske teada, millist kiipi nad tegelikult kasutavad. Mõni sama seeria seade võib isegi kasutada erinevaid komponente, kui tootja suutis hankida odavama hinnaga veidi teistsuguse komponendi. Seejärel saadavad nad Windowsi draiveri, mis toetab riistvarakomponentide erinevaid variatsioone.

Kasutatud kiipide kohta võib olla võimalik midagi leida, vaadates Windowsi või Maci draivereid. Mida te otsiksite, on stringid, mida saaksite sobitada olemasolevate Linuxi draiveritega.

Enne selle probleemi läbimist võiksite siiski teha järgmist:

  1. Vaadake, kas tootja või müüja mainib Linuxi ühilduvust kas olemasolevas dokumentatsioonis, turundusmaterjalides või veebifoorumites.
  2. Otsige võrgus seadme mis tahes turundustermineid, et näha, kas keegi teine ​​on seda juba proovinud selle kasutamine koos Linuxiga.
  3. Otsige ühest Linuxi draiveri andmebaasist. Saadaval on mitu (ja mõned loetlevad ka teisi operatsioonisüsteeme), näiteks http://www.linux-drivers.org/, https://wiki.debian.org/ riistvara, https://h-node.org/ ja https://www.linuxquestions.org/hcl/.
  4. ol>

    Kui tootja ei deklareeri seadmele Linuxi tuge, on tõenäoline, et see ei toimi kuigi hästi, isegi kui Linuxi draivereid on. Veelgi enam, isegi deklareeritud Linuxi toega seadmed ei tööta alati hästi või ei pruugi kõik seadme funktsionaalsust toetada. Lõppkokkuvõttes pole garantiisid ja ainus viis kindlalt teada saada on proovida. Mul on olnud õnne poodidega, mis lubaksid mul enne ostmise või mitte otsustamist poes sülearvuti tuua ja seadet proovida. (Nendel juhtudel olen enamasti avastanud, et USB-seade ei töötanud üldse või oli praktiliselt kasutamiskõlbmatu.)See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...