Küsimus:
Energiasäästlik madala kuumusega kapp-server?
Undo
2015-09-21 04:36:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kasutan praegu serveris serverit Ye Olde HP ​​Compaq nc6220, milles töötab Ubuntu Server 15.04, et oma kapis juhutöid teha. See läheb hästi, kuid tuba võib veidi röstida (mis on hea) ja ma olen üsna kindel, et see pole kõige energiasäästlikum seadistus.

Mõned näited veiderdamistöödest, mida seal töötan:

 • SE andmeprogrammi allalaadimine umbes kaks korda aastas suurele välisele kõvakettale (umbes 30 GB prügimäele) torrenti kaudu
 • Muusika esitamine 3,5 mm kõrvaklappide kaudu päev, haldaja cron-töö
 • Väga väga väikese helitugevusega Apache-serveri käitamine (see on minu kohalikus võrgus, nii et see pole põhiliselt Apache-põhisõidu koormus laadige)
 • Madalmahuliste Rails-rakenduste käitamine
 • Mida iganes muud tahan testida

Kuna see töötab Ubuntu Serveriga, siis saan peaaegu kõike käivitada seda. Probleem, millega kokku puutun, on 64-bitist arhitektuuri vajavate asjade käitamine - nc6220 on 32-bitine.

Nii et mul on vaja midagi sellist:

 • on õiglaselt odav (odavam kui Amazon EC2 serveri käitamine paar aastat maksaks, see tähendab, et < on 200 dollarit, kuid olen hinna suhtes paindlik
 • omab 3,5 mm kõrvaklappide pesa või viisi väljundiks heli sellele mingil viisil (ma ei hooli sellest, et sellel oleks kõlar)
 • Sellel välisel andmesidekõvakettal ühendamiseks on USB-port või kaks
 • Omab Ethernet port või WiFi
 • Saab käitada Linuxi võimekat versiooni - määratletud kui Railsi rakenduste käitamise ja C-programmide kompileerimise võimalus.
 • Ei lämbu ega sula kohutava ventilatsiooniga ruumis (mõelge umbes kolmekümnele ruutjalale ja õhuvooluta)

Ma olen vähem mures 64-bitise ühilduvuse pärast, kuid see oleks kindlasti pluss. Mis selleks sobiks?

Kas vajate x86 arhitektuuri või töötab ARM?
Eelistatud on @Mark x86, kuid mitte nõue.
üks vastus:
Gilles 'SO- stop being evil'
2015-09-29 13:27:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nende üsna madalate nõuete korral sobiks ükskõik milline keskklassi ARM-plaat, nii et võite ka vaikimisi valida Raspberry Pi. (Mudel 2, varasemad mudelid pole veidi madalamat hinda väärt.) Lihtsalt tahvli võrdlushind on 35 dollarit, millele lisandub toiteallikast

 • 4 USB2-porti (klaviatuur, hiir, väline ketas, 1 varuvõrk või wifi)
 • 100 MB Ethernet - USB-siinil, nii et see pole ideaalne raskeveokite salvestusserveri jaoks, kuid sobib kraami allalaadimiseks tavalise kodu Interneti-ühenduse kaudu.
 • Jack ja HDMI-heliväljund.
 • Väiksem energiatarve kui välisel kõvakettal.

Keskprotsessor pole ilmselt kaugeltki nii kiire kui Inteli uusim pakkumine, kuid sellest piisab tavaliste Ruby-programmide käitamiseks ja C-kompileerimiste tegemiseks. (Ma ei teeks küll suuri C ++ või Java kompileerimisi, kuid lisaks protsessorile on piiravaks teguriks see, et seal on ainult 1 GB RAM-i).

Kuna see on eelarve piires, võiksite kaaluda järgmist: kõrgema klassi ARM-plaat. Teie eelarve piires hakkavad ilmuma 64-bitised ARM-tahvlid (ARMv8). (Muidugi, see on siis, kui soovite mingil põhjusel 64-bitist, mitte siis, kui vajate spetsiaalselt x86_64.) Seal on vähemalt HiKey tahvel, mis püüab olla 64-bitine viitetahvel. Sellel on 1,2 GHz Cortex-A53, sisseehitatud USB2 ja wifi, HDMI, 4 GB sisemälu. Seal on ka odavam Dragonboard 410C, millel on 8 GB pardal olev välklamp, 4 USB-porti ja wifi. Kahjuks on mõlemal ainult 1 GB RAM-i, sel hetkel on 64-bitise protsessori eeliseid vähe (muudest arhitektuurilistest täiustustest, nagu lisaregistrid ja krüptograafilised kiirendid, võib siiski kasu olla). Tundub, et ma ei leia taskukohast 64-bitist plaati 2 GB või 4 GB RAM-iga. Võite kohe alustada 32-bitise, 1 GB suurusega plaadiga ja kasutada ülejäänud hinda 64-bitise plaadi jaoks umbes aasta pärast, kui leiate vajadust.

Hea näpunäide, eriti kui arvestada, et arvutusse tuleks lisada ka elektrikulu, kuna ka EC2 eksemplar sisaldaks seda (kuid sellega kaasneksid täiendavad ladustamise / ribalaiuse kulud). Iga W keskmine tarbimine tähendaks umbes 1 dollarit aastas.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...